طراحی سایت موبایل

از آن جا که تعداد کاربرانی که برای ورود به اینترنت از موبایل استفاده می کنند بسیار زیاد بوده و روز به روز نیز در حال افزایش است؛ طراحی سایت موبایل اهمیت ویژه ای دارد و موردی نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد.

فردی که با گوشی همراه خود وارد دنیای اینترنت می شود و وب سایت های مختلف را مشاهده می کند، انتظار دارد که با ظاهری خوب مواجه شده و کاربردی آسان داشته باشد.

ویژگی های طراحی سایت موبایل

یک طراحی سایت حرفه ای موبایل باید ویژگی هایی داشته باشد تا دسترسی راحتی به همه قسمت های وب سایت را برای کاربران ایجاد نماید. در زیر برخی آن ها را نام می بریم:

مناسب بودن برای تمامی سایزها؛ اگر دقت کرده باشید، اندازه صفحه نمایش گوشی های مختلف، متفاوت است. برخی سایز بسیار کوچک داشته و بعضی دیگر دارای صفحه نمایشی بزرگتر می باشند.

طراحی سایت

وب سایت باید روی همه این موبایل ها با اندازه های متفاوت به خوبی نشان داده شود. تبلت ها نیز جزء دستگاه هایی هستند که طراحی سایت ها باید به گونه ای برای آن ها نیز مناسب باشد.

به این حالت از طراحی وب سایت، طراحی واکنشگرا یا ریسپانسیو گفته می شود. به این معنی که بخش های مختلف وب سایت برای سایز های مختلف طراحی می شود.

  طراحی سایت در همدان

فونت مناسب؛ برای سایز موبایل باید از فونت هایی استفاده کرده که خواندن مطالب را روی آن ها راحت تر کرده و چشم کاربر را اذیت نکند.

طراحی سایت

طراحی دکمه ها و لینک ها موجود در سایت مناسب برای انگشت؛ باید لینک ها و دکمه های وب سایت به گونه ای باشند که کاربر به راحتی لینک مورد نظر خود را لمس کند بدون اینکه روی دکمه یا لینک دیگری زده باشد.

حذف قسمت های اضافی؛ طراحی سایت مخصوص موبایل باید به گونه ای باشد که نکات و موارد ضروری تر عنوان شود. و از تفصل آن ها در حد نسخه دسکتاپ، اجتناب شود.

به وبلاگ توسعه دهندگان وب خوش آمدید .

سعی کرده ایم در این وبلاگ مقالات مفید در زمینه طراحی سایت برای شما تهیه کنیم لطفا با کامنت های خوب خود ما را همراهی کنید