لینک های ایمیل

mailto:

برای ایجاد یک لینک که برنامه ایمیل کاربر را راه اندازی می کند و یک ایمیل به آدرس ایمیل مشخصی می فرستد، شما از عنصر <a> استفاده می کنید. در این حالت، شما مقدار صفت href را با mailto: شروع می کنید و آن را با آدرس ایمیلی که می خواهید به آن ایمیل ارسال کنید، ادامه می دهید.

در پائین می توانید ببینید که یک لینک ایمیل مانند لینک های دیگر به نظر می رسد، اما زمانی روی آن کلیک شود، برنامه ایمیل کاربر باز شده، و به فردی که در لینک مشخص شده است، آدرس می دهد.

<a href="mailto:[email protected]">Email Jon</a>

email links

حال اگر کاربر روی این لینک کلیک کند،email client آغاز به کار خواهد کرد) مانند lotus notes و outlook express و غیره(.

اما ممکن است کاربر این برنامه ها را روی سیستم خود نداشته باشد، در نتیجه ارسال ایمیل از این طریق امکان پذیر نخواهد بود.

باز کردن لینک ها در یک صفحه جدید

target در لینک

اگر می خواهید یک لینک در پنجره جدیدی باز شود، شما می توانید از ویژگی target در تگ آغازین <a> استفاده کنید. مقدار این ویژگی باید blank_ باشد.

یکی از رایج ترین دلایل اینکه یک نویسنده در ساخت سایت خود ممکن است یک پیوند را در یک پنجره جدید باز کند، این است که اگر به یک وب سایت دیگر اشاره شود. در چنین مواردی، آنها امیدوارند که کاربر پس از اتمام بازدیدش از پنجره باز شده، به پنجره ای که حاوی سایت خود است، بازگردد.

  فرم ها در HTML قسمت دوم

به طور کلی بهتر است از باز کردن لینک ها در یک پنجره جدید خودداری کنید، اما اگر این کار را انجام دادید، به کاربر این را اطلاع دهید تا قبل از کلیک روی لینک بداند که پنجره جدیدی باز خواهد شد.

لینک دادن به بخش خاصی از صفحه یکسان

ممکن است بخواهید لیستی از محتویاتی که به بخش های مربوطه در پایین یک صفحه طولانی قرار دارند، را در بالای صفحه، اضافه کنید. یا ممکن است بخواهید یک لینک را در قسمت پایین صفحه برای رفتن به بالای آن اضافه کنید تا کاربران از نیاز به حرکت به سمت بالا نداشته باشند.

قبل از اینکه بتوانید به یک بخش خاص از صفحه پیوند دهید، باید نقاطی را در صفحه مشخص کنید که پیوند به آن برسد. این کار را با استفاده از ویژگی id (که می تواند در هر عنصر HTML استفاده شود) انجام دهید. شما می توانید ببینید که عناصر <h1> و <h2> در این مثال دارای ویژگی id شده اند که باعث شناسایی آن بخش ها در صفحه می شود.

مقدار ویژگی id باید با یک حرف یا یک زیر خط (بدون عدد یا هر کاراکتر دیگر) شروع شود و در یک صفحه مشخص هیچ دو idیی نباید مقدار یکسانی داشته باشند.

برای لینک دادن به المانی که از ویژگی id در آن استفاده شده، شما باید از المان <a> استفاده کنید. اما مقدار ویژگی href در آن باید با علامت # شروع شده و در ادامه مقداری که به ویژگی id مربوط به المانی که می خواهیم به آن لینک دهیم، را می آوریم.

  طراحی وب سایت در اهواز

در این مثال، <a href=”#top”> به المان h1 که در بالای صفحه است و دارای id با مقدار top است، لینک می دهد.

 <h1 id="top">Film-Making Terms</h1>

<a href="#arc_shot">Arc Shot</a><br />

<a href="#interlude">Interlude</a><br />

<a href="#prologue">Prologue</a><br /><br />

<h2 id="arc_shot">Arc Shot</h2>

<p>A shot in which the subject is photographed by an encircling or moving camera</p>

<h2 id="interlude">Interlude</h2>

<p>A brief, intervening film scene or sequence, not specifically tied to the plot, that appears within a film</p>

<h2 id="prologue">Prologue</h2>

<p>A speech, preface, introduction, or brief scene preceding the the main action or plot of a film; contrast to epilogue</p>

<p><a href="#top">Top</a></p>

email links

لینک دادن به بخش خاصی از صفحه دیگر

اگر میخواهید به یک قسمت خاص از یک صفحه دیگر مرتبط شوید (که ممکن است در سایت خودتان یا وب سایت دیگری باشد)، می توانید از روش مشابه بالا استفاده کنید.

تا زمانی که صفحه ای که به آن لینک می کنید دارای ویژگی id است که بخش های خاصی از صفحه را معرفی می کنند، می توانید به سادگی آن را به انتهای لینک آن صفحه اضافه کنید.

بنابراین، ویژگی href شامل آدرس برای صفحه (که می تواند آدرس دهی مطلق باشد یا نسبی)، خواهد بود، و بعد از آن نماد #، و سپس مقداری که برای ویژگی id در عنصر مورد نظر قرار دارد، استفاده می شود.

در مقاله بعد نحوه استفاده از تصاویر در طراحی سایت مورد بررسی قرار می گیرد.

به وبلاگ توسعه دهندگان وب خوش آمدید .

سعی کرده ایم در این وبلاگ مقالات مفید در زمینه طراحی سایت برای شما تهیه کنیم لطفا با کامنت های خوب خود ما را همراهی کنید