کاربرد پذیری و معرفی تگ ها در سئو و طراحی سایت

کاربردپذیری یک خاصیت User experience design  است، که مشخص می کند که کار با سیستم چقدر آسان است  این کلمه  به روش های  برای آسان تر کردن کاربرد طی چند مجموعه طرح، اشاره میکند.

کاربرد پذیری  طراحی سایت با 5 مولفه کیفی تعریف میشود :

1 .قابل یادگیری: در اولین ورود به سایت کاربران چقدر راحت میتونند کارهای الزم رو انجام بدن؟

2 .بازدهی : وقتی که کاربران با سایت آشنا شدن، با چه سرعتی کارهاشون رو انجام میدن؟

3 .قابل یادسپاری: وقتی که کاربران بعد از یک مدتی که از سایت استفاده نکرده اند به سایت باز می گردند،چقدر راحت می تونند مهارت خودشون رو دوباره برقرار کنن؟

4 .خطاها: کاربران چه مقدار خطا ایجاد می کنند؟ یعنی وقتی می خوان کاری انجام بدن چقدر دچار خطا میشن؟ چقدر از این خطاها جدی است؟ و اصالح این خطاها چقدر راحته؟

5 .رضایت مندی: استفاده از سایت چقدر لذت بخش است؟


تاثیر هاست و مکان سرور بر سئو

یکی از مواردی که بسیاری از افراد ممکن است در رابطه با آن نظرات مختلفی داده می شود.در حالت کلی تفاوتی بین ایرانی بودن یا خارجی بودن هاست برای بحث سئو

CTR چیست و تاثیر آن بر سئو

Ctr مخفف عبارت Rate Through Click هست. در واقع CTR ما نسبت تعداد کلیک کاربران به تعداد دفعات نمایش آدرس سایت شما در نتایج جستجو بدست می آید. برای مثال فرض کنید که سایت شما
در یه کلمه کلیدی مثل  طراحی وب سایت «در یکی از رتبه های صفحه اول هست. حال کلمه طراحی سایت 5000 بار جستجو می شود ، بنابرین 5000 بار هم سایت شما در نتایج برای جستجو کننده به نمایش درمی آید. حاال از این 5000 باری که سایت شما به نمایش درآمده 500 تا کلیک خورده سایت شما.
بنابرین CTR آن 1.0 خواهد بود.

  اهمیت میزبانی وب در طراحی سایت

conversion rate

نرخ تبدیل یا Rate Conversion در واقع درصد بازدید کننده به مشتری است . نرخ تبدیل برابر است با نسبت کاربران هدف شما به نسبت کل بینندگان سایت. به عنوان مثال اگر هدف فروش محصول x در سایتتان باشد و از 500 نفر بیننده ای که سایت شما در یک روز داشته 5 نفر آن محصول شما را خریداری کنند ، نرخ تبدیل برای محصول x سایت شما 01.0 است.

منبع : طراحی سایت توسعه دهندگان

به وبلاگ توسعه دهندگان وب خوش آمدید .

سعی کرده ایم در این وبلاگ مقالات مفید در زمینه طراحی سایت برای شما تهیه کنیم لطفا با کامنت های خوب خود ما را همراهی کنید