6 نکته برای بهبود امتیاز سرعت صفحه شما در گوگل

 

6tips-speed

6tips-speed

اگر شما به دنبال بالا بردن رتبه بندی سئو وب سایت شما و یا افزایش مدت زمان تعامل کاربران با وب سایت هستید. شما نیاز به انجام یک چیز دارید : امتیاز سرعت صفحه گوگل خود را بهبود دهید.
داشتن کلمات کلیدی مناسی و یا کمپین تبلیغات در گوگل (ادورز) تنها شما را از نقطه نظر بازدید کنندگان آنلاین شما را بیشتر می کند. این درحالی است ما دقیقا چگونگی کار الگوریتم های گوگل را در رتبه بندی نمی دانیم. فقط ما می دانیم که سرعت صفحه یا مدت زمان بارگذاری صفحه وب سایت یک عامل مهم است . هرچه سریعتر بارگذاری وب سایت انجام شود در نتایج گوگل در جستجوی رتبه بالاتری خواهد شد.
اما در کنار رتبه بندی گوگل، افزایش سرعت صفحه های وب سایت برای کاربران جذاب تر خواهد بود و برخی از بازدیدها می تواند به مشتریان واقعی تبدیل شوند.

شما می توانید سرعت صفحات طراحی وب سایت را افزایش دهید:

  • فشرده سازی و بهینه سازی محتوا
  • خلاص شدن از صفحه فرود
  • از بین بردن لینک هایی که منقضی شده
  • تمیز کردن کدهای سورس

چگونه سرعت صفحات بر روی سئو گوگل تاثیر می گذارد؟

ما می دانیم که گوگل برای رتبه بندی صفحات وب از عوامل مختلفی در جستجو ها استفاده می کند. آدرس سایت ، کلمات کلیدی در هدر ، توضیحات متا و متن و همچنین لینک های ورودی و خروجی را برای افزایش رتبه وب سایت استفاده می کند.
اما در سال 2010 ، گوگل اعلام کرد که سرعت وب سایت و زمان بارگذاری نقش مهمی در تعیین رتبه بندی جستجوی دارد. استدلال این تصمیمات ، این است که گوگل نمی خواهد کاربران با وب سایت های کند و بدون ریسپانسیو روبرو شوند.
گوگل می خواهد پادشاهی برای جستجو ها باشد و کاربران اینترنت سریع به محتوای مورد نظر برسند یکی از بهترین راه برای رسیدن به هدف باشد.
صفحه رابط به مسائل مهم
محتوای وب سایت همچنان اولین فاکتور در رتبه بندی نتایج جستجو است. اما این بدان معنا نیست که سرعت وب سایت مورد نگرانی های بازاریابان وب نباشد. یک مطالعه اخیر که توسط Moz نشان می دهد که به طور شگفت انگیزی زمان بارگذاری وب سایت و یا مدت زمان بارگذاری تمام صفحات وب در رتبه بندی نتایج جستجور گوگل به شدت تحت تاثیر قرار نمی دهد. اما این مطالعه می توان متوجه شد که زمان صفحه وب برای اولین بایت یا TTFB، زمانی است که سرور برای بارگذاری اولین بایت از اطلاعات طول می کشد. تاثیر قابل توجهی در رتبه بندی در جستجو وب سایت دارد.
خب معنی این ها چیست؟ بدیهی است ، گوگل برای وب سایت هایی که دارای یک زیرساخت بسیار قوی و قدرتمند با سرورهای مطمئن خیلی قابل اعتماد هستند و اولویت بیشتری را به خود اختصاص می دهند. همانطور که گوگل دوست دارد که صفحات وب با بالاترین رتبه خود به طور کامل در دو ثانیه یا کمتر از آن بارگذاری شود. زمان لازم برای بارگذاری صفحات وب به طور عمده به چندین عامل از جمله مرورگر وب کاربر و اتصال به اینترنت بستگی دارد.

6tips-speed-png

6tips-speed-png

عشق در اولین بایت

هنگامی که خزنده های وب گوگل از طریق اینترنت مرتب می شوند. آنها زمان وب سایت اولین بایت را اندازه گیری می کنند. این کار آسان تر از اندازه گیری زمان بارگذاری کامل صفحات وب سایت است. با توجه به این نکته کاهش زمان به بایت اول نیاز به یک زیرساخت پایدارتر است. معمولا به صورت CDN شبکه تحویل محتوا است که بیشتر از یک لحظه است.

نرخ تبدیل و سرعت صفحات

همانطور که سرعت صفحه وب سایت شما را بررسی می کنند. در اینجا چند آمار قابل توجهی برای شما در نظر گرفته شده است :

• طبق نقل قول از گوگل ، 53 درصد از تمام وب سایت های توسط کاربرانی که گوشی موبایل دارند بازدید می شود و زمان بارگذاری وب سایت بیش از سه ثانیه طول می کشد.
• به طور متوسط وب سایت ها با گوشی همراه که چک می شوند حدود 19 ثانیه طول می کشد تا صفحات بارگذاری شود. اما اگر زمان بارگذاری به زیر پنج ثانیه کاهش یابد. 25 درصد بازدید را بیشتر می کند 70 درصد در صفحات بیشتر می مانند و میزان آگهی های موبایل را دو برابر می کند.
• همچنین فوربز اشاره می کند که بهترین نرخ تبدیل به معنای کاهش زمان بارگذاری تا 1.8 صدم ثانیه در دسکتاپ ، 2.7 صدم ثانیه در دستگاه های گوشی همراه و 1.9 صدم ثانیه در تبلت ها است.

چگونه سرعت صفحات وب را افزایش دهیم؟

در حال حاضر برای درک کلی از مفهوم نرخ تبدیل و سرعت صفحات برای شما به نکاتی اشاره می شود. در اینجا می توانید سرعت صفحه وب را بهبود بخشید و لطف گوگل شامل شما شود.

تصاویر خود را بهینه و فشرده کنید

اگر شما یک طراح وب سایت دارید شانس این را دارید که صفحات وب را با تصاویر پرجنب و جوش و همچنین با کیفیت بالا پر شود. اما نمایش این تصاویر و همه مطالب اضافی به چه قیمتی است. هر بار که کاربر سعی می کند وب سایت شما را بارگذاری کند. سرور باید آن تصاویر را دانلود کند که این عمل می تواند زمان بارگذاری وب سایت را مختل کند.

  متن ها در HTML ,و طراحی سایت

اگر وب سایت شما تصاویری را که در وب سایت دیگری میزبانی می شود را نمایش می دهد. باید سعی کنید تصاویر را دانلود کنید و آنها را به صورت لوکال میزبانی کنید. این بدین معنا است که فایل تصویر بر روی سرور میزبانی شما ذخیره می شود.

تفاوت بین PNG و JPEG

هنگامی که شما روی تصاویر کنترل خواهید داست که بتوانید آنها را به فرومت کوچتر و حجم کمتر فشرده سازی کنید. هرچه فایل تصاویر کوچکتر باشد زمان کمتری برای بارگذاری در سرور خواهد داشت به همین سادگی ، درست است؟ اما حتما اطمینان حاصل کنید که ابعاد عکس به اندازه پنجره نمایش تصاویر باشد. انواع فایل های تصویری مانند PNG و JPEG با این موضوع مطابقت دارند.
فایل های PNG نسبت به فایل های JPEG بزرگتر هستند زیرا دارای لایه های شفافی هستند که فضای ذخیره سازی غیر ضروری (معمولاً برای گرافیک و تصاویر متحرک ) را می گیرد. فایل های PNG به دور از مزایا است بدین معنا که تصاویر دارای عناصر بصری مشابه هستند. بدون در نظر گرفتن این که فایل های شما را فشرده سازد. اگر فایل های JPEG را داشته باشید تصاویر بصری اضافی را حذف خواهد کرد.

استفاده از ابزار فشرده سازی

همچنین شما می توانید با استفاده از پلاگین تصاویر را فشرده سازی کنید بدون این که از کیفیت آن کاسته شود که به صورت خودکار اندازه تصاویر را بسته به سیستمی که از آن استفاده می شود تنظیم می کند. اگر کاربر شما با ساتفاده از گوشی همراه وب سایت را بارگذاری می کند یا با دستگاهی که صفحه نمایش آن به اندازه کف دست است وب سایت را مشاهده می کند تصاویر به اندازه های کوچکتر کاهش پیدا می کند. اگر سیستم مدیریت محتوای وب سایت شما وردپرس است با استفاده از پلاگین Smush یا EWWW Image Optimizer Cloud برای تغییر اندازه تصاویر خود می توانید دانلود کنید. شما همچنین می توانید تصاویر خود را با استفاده از FLIF سایز آنها را تغییر دهید و فایل ها را در سیستم مدیریت محتوا خود آپلود کنید.
روش های دیگری برای تبدیل تصاویر شما به حجم کمتر وجود دارد با استفاده از فایل های تک انجام می گیرد به عنوان مثال CSS sprite شناخته شده است که تمام تصاویر شما به صورت درخواست های تکی به سرور ارسال می شود به جای آن تمامی تصاویر به صورت یک فایل تک به سمت سرور ارسال می شود و سرور یک فایل که حاوی تمام تصاویر وب سایت است را بارگذاری می کند. شما می توانید با استفاده از ابزارهای رایگان آنلاین مانند Toptal یا Retina CSS Sprite Generator به صورت فایل تکی ارسال تصاویر داشته باشید.

6tips-speed-robot

6tips-speed-robot

 در CDN سرمایه گذاری کنید

یک شبکه تحویل محتوا یا CDN یک سیستمی است که از سرور ها یا شبکه های مختلف در سراسر جهان محتوا را به کاربران توزیع می کند. CDN کپی صفحات وب سایت را دخیره می کند و آنها را به کاربران مناطق مختلف جغرافیایی ارسال می کند. هنگامی که یک کاربر روی وب سایت شما کلیک می کند. CDN نزدیک ترین سرور را براساس موقعیت جغرافیایی مشخص می کند. به جای ارسال محتوا از سرور اصلی در یک لحظه می تواند از سرورهای مجاور استفاده کند. این می تواند به طور چشمگیری زمان بارگذاری صفحات وب سایت را کاهش دهد ، زیرا محتوا به کاربر بسیار نزدیک است و به راحتی می تواند به آن دسترسی داشته باشد.
واقعا استفاده از CDN مفید است اگر شما طراحی سایت توسعه دهندگان وب سایت با دسترسی جهانی برای کاربران داشته باشید. در حال تلاش هستید تا محتوا را برای کاربران در قاره های مختلف ارسال کنید. برای این کار بهتر است از CDN استفاده کنید تا ارسال محتوا در دسترس کاربران باشد. اگر وب سایت شما برای کاربران در یک منطقه است مثلا تهران ، لازم نیست پول خود را برای CDN هدر دهید.
یک CDN می تواند هنگامی مفید باشد که زمان بارگذاری کلی وب سایت شما کاهش دهد و همچنین زمان بایت را هم کم کند. همانطور که قبلاً گفته شد گوگل تمایل دارد تا بیشتر به روی این تمرکز دارد. اولویت را به وب سایت هایی با زیر ساخت های قوی در پشت صحنه و یا این که از CDN ها استفاده می کنند.

با CDN امنیت اضافه می شود.

شما می توانید امنیت را به وب سایت خود اضافه کنید. حفاظت در برابر ترافیک و دیتاها برای کاربران شما می تواند داشته باشد. هنگام ورود با سیستم و دستگاه های مختلف برای دسترسی به وب سایت خود می توانید استفاده کنید. بعنوان مثال Akamai یکی از بزرگترین سیستم های تحویل محتوا در دنیا است . CDN ها مسئول انتقال نیمی از ترافیک اینترنت در جهان هستند. اگر برنامه ای برای افزایش دسترسی قابلیت های وب سایت خود دارید بر روی یک CDN می توانید سرمایه گذاری کنید.

  اطلاعاتی که شما باید درباره ساخت سایت بدانید.

کد منبع خود را کم کنید

کدهایی که در وب سایت استفاده می شود به راحتی می تواند با انواع کارهای نارکارآمد نظیر فضاهای اضافی یا تب ها پر شود (به استثنای کدنویسی اختصاصی). سعی کنید کدهای اضافی را پاک کنید . هرچند کدهای شما بیشتر باشد سرور زمان بیشتری برای تجزیه و تحلیل کدهای شما نیاز دارد و وب سایت زمان بیشتری بارگذاری خواهد شد. این چیزی است که به عنوان معادله شناخته شده است.
در انجمن فناوری در حال حاضر بحث داغی است که آیا درکدنویسی ها باید فضا یا تب ها استفاده کنند؟ بسیار دشوار است که کدام را بعنوان کارآمدتر پیشنهاد دهیم. اما صرف نظر از فضا ها یا تب ها کدام را استفاده می کنید بجای سوئیچ بین این دو با یکی پیش بروید.
خلاص شدن از ریدایرکت های اتوماتیک

بعضی از وب سایتها به صورت اتوماتیک ریدایرکت به یک نسخه گوشی همراه می شوند. زمانی که کاربر تلاش می کند تا وب سایت را روی گوشی همراه خود باز کند. به عنوان مثال آدرس وب سایت شما AwesomeWebsite.com است و زمانی که می خواهید نسخه موبایل را باز کنید به آدرس m.AwesomeWebsite.com ریدایرکت می شود. وقتی این اتفاق می افتد سرور باید هر دو وب سایت را بارگذاری کند تا کاربر را بتواند به هردو آدرس هدایت کند.
برای رفع این مشکل، سعی کنید وب سایت را در یک پلتفرم برای ریسپانسیو موبایل میزبانی کنید. این بدان معنی است که کاربران با گوشی همراه وارد صفحه اصلی وب سایت می شوند. باید وب سایت به صورت ریسپانسیو باشد تا به ادرس دیگری ریدایرکت نشود. پلتفرم با توجه به نوع دستگاه و درخواست بارگذاری می شود. این درخواست را سرور بدون هدایت اضافی کاربر را به صفحه هدف هدایت می کند. اگر مطمئن نیستید که پلتفرم میزبانی شما با تلفن همراه سازگاری دارد یا نه! با سرویس دهنده مشتریان تماس بگیرید.

لینک های منقضی را حذف کنید

حذف لینک های منقضی می تواند توضیحی خوبی درباره خود باشد. بهترین سئو در جستجوگرها به ما می گوید که اضافه کردن لینک های خروجی می تواند به افزایش رتبه بندی در جستجوی وب سایت ها کمک کند. اما بسیاری از این لینک ها ممکن است حذف شوند. برخی از وب سایت ها ، صفحات یا مقالات می توانند ناپدید شوندبه این معنی که لینک ها وب سایت شما بی ارزش است هنگامی که کاربر بر روی لینک کلیک می کند صفحه ” این سایت یافت نشد ” را مشاهده می کند. لینک های منقضی شده می تواند وب سایت را بسیار کند کند.
هنگامی که کاربر سعی می کند وب سایت را بارگذاری کند سرور تلاش می کند لینک ها را به آن اضافه کند تا زمانی که آن را به صورت صفحه خالی بیاورد. این اشتباه سرور باعث می شود بر زمان بارگذاری وب سایت اضافه شود. تمام تلاش خود را کنید که لینک های منقضی شده را از روی وب سایت حذف کنید.
ببینید وب سایت شما چگونه اندازه می گیرد

شما می توانید از ابزارهای PageSpeed Insight گوگل استفاده کنید تا وب سایت خود را برای کاربران اینترنت در سراسر جهان بارگذاری می کند. این ابزار همچنین به شما راهنمایی می کند که چگونه می توانید سرعت وب سایت را افزایش دهید.

شما می توانید از ابزارهایی برای نظارت بر سرعت سایت خود استفاده کنید در زیر سه دسته به شما معرفی می گردد:

  • زمان بارگذاری صفحه سایت در مرورگرهای مختلف و همچنین به مناطق جغرافیایی مربوط می شود.
  • زمان بارگذاری به عنوان یک تعامل کاربر محسوب می شود مانند کلیک کردن بر روی تکمیل یک وظیفه است.
  • سرعت مرورگر وب به عنوان سند کد منابع برای تعامل کاربر در دسترس قرار می گیرد.

برای شروع، وب سایت خود را به ابزاری PageSpeed Insights مجهز کنید. تا بتوانید مدت زمان که هر کاربر در هرصفحه را ببینید و با وب سایت ارتباط برقرار می کند. هنگامی که شما برای کاربر وب سایت را سریع یا آهسته می کنید براساس ایده ای که دارید. می توانید شروع به بهینه سازی محتوا یا بهینه سازی کد منابع خود را انجام دهید تا نمره سرعت صفحه گوگل خود را بهبود بخشید.
به خاطر داشته باشید که سرعت صفحه، زمان بارگذاری و یا زمان بایت اول می تواند بر رتبه بندی و سئو تاثیر بسزایی داشته باشد و منجر به نرخ تبدیل کاربر به مشتریان بیشتر شود. از این راهنمایی ها برای کاهش ناکارایی استفاده کنید و وب سایت خود را به مسابقه سرعت تبدیل کنید.
مشتریان از شما تشکر می کنند.

به وبلاگ توسعه دهندگان وب خوش آمدید .

سعی کرده ایم در این وبلاگ مقالات مفید در زمینه طراحی سایت برای شما تهیه کنیم لطفا با کامنت های خوب خود ما را همراهی کنید