بهبود رتبه الکسا

Alexa.com در سال 1996 تأسیس شد و در ابتدا فقط به داده های جمع آوری شده توسط Alexa Toolbar محدود شد اما با در نظر گرفتن زمان برآورد ترافیک، الکسا بهبود یافته و بسیاری از ویژگی های جدیدی اضافه شده است برای مثال شما می توانید سایت خود را در Alexa بسنجید و اطلاعات بیشتری در مورد خود سایت خود بدانید این نکته فراموش نشود که برای دامنه های جدید، کاملا طبیعی است که جزئیات و رتبه بندی الکسا را مشاهده نکنید. قبل از دیدن نمودار الکسا برای وب سایت جدید ایجاد شده زمان لازم است.

بنابراین، اجازه دهید ما در مورد برخی از عوامل، که هر وبلاگ نویس می تواند آن را انجام دهد و رتبه بندی الکسا طراحی سایت خود را بالا ببرد صحبت کنیم. اگر سایت شما دارای رتبه الکسا است، سایت شما همیشه می تواند به عنوان یک سایت قابل عامل اعتماد به نمایش گذاشته شده و بازدید کنندگان بیشتری جذب سایت شما شوند.

راهنمای بهبود رتبه الکسا

ابتدا نیاز است کمی بیشتر درباره رتبه الکسا بدانید.
الکسا یکی از محبوب ترین ابزار مورد استفاده برای تعیین رتبه سایت یا وبلاگ است. نیاز به دانستن اینکه چگونه برای بهبود Alexa رتبه سریع همیشه برای هر سایت مهم و قابل اهمیت بوده است. این رتبه جهانی وب سایت را اندازه گیری می کند و رتبه های منطقه را در چندین کشور نشان می دهد.
ما همیشه به چگونگی بهبود رتبه الکسا سریع فکر می کنیم. اگر چه رتبه الکسا به عنوان رتبه بندی درست و صحیح در نظر گرفته نمی شود، زیرا با تعداد بازدید کنندگانی که نوار ابزار الکسا را در سیستم خود نصب کرده اند محاسبه می شود. اما با الکسا می توان حامیان مالی و تبلیغ کنندگان زیادی را به یک وبلاگ جذب کرد.

امروزه تمام وب سایت ها به رتبه الکسانسی خود بستگی دارند تا عملکرد وبلاگشان را به دیگران نشان دهند. برای مثال زمانی که ما برای جستجوی اطلاعات به Google می رویم، سایت های مختلف را پیدا می کنیم و در ابتدا به دنبال آن هستیم که Alexa Rank آن کم یا زیاد باشد؟ ما یک سایت پیدا می کنیم که رتبه آن زیر یک لاک است، و فکر می کنیم که موقعیت بسیار خوبی این سایت دارد.
روزانه Alexa رتبه بندی خود را بر روی کل سایت در جهان به روز می کند. چگونه می توان دانست که ترافیک در هر سایت چگونه است؟ پس ما باید در مورد رتبه الکسا بحث کنیم و همواره تحقیق کنیم که چطور می توان به طور سریع الکسا را بهبود ببخشیم. بنابراین، رتبه الکسا امروزه بسیار مهم است، زیرا مدتها پیش گوگل صفحه رتبه بندی صفحه خود را به روز کرده است.
بسیاری از وبلاگ نویسان این روزها در رتبه الکسا قرار دارند، زیرا آنها به طور مداوم رتبه فعلی خود را نظارت و کنترل می کنند. بنابراین، من پیشنهاد می کنم برخی از راه هایی که قطعا می تواند رتبه الکسا خود را بهبود بخشد دنبال کنید. بهبود رتبه الکسا به طور مستقیم با ترافیک وبلاگ متناسب است پس شما همیشه باید در افزایش ترافیک وبلاگ به جای بهبود رتبه الکسا تمرکز کنید. از راه های مختلف می توانیم بدانیم که چگونه به طور سریع الکسانسی را بهبود ببخشیم که در زیر توضیح داده شده است.

ابتدا برای شروع به چند سوالی که ممکن است براش شما پیش آید جواب می دهیم

alexa

alexa

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا شما برآوردی از میزان محبوبیت سایت شما نسبت به سایر سایت های دیگر است. برای پاسخ به این سوال: در مقایسه با تمام سایت های دیگر، چگونه سایت من دیده می شود؟
میتوان گفت که توجه داشته باشید از آنجا که رتبه یک اندازه نسبی است، رتبه سایت شما نه تنها به ترافیک آن سایت وابسته است، بلکه همچنین به تغییرات در ترافیک در سایر سایت ها بستگی دارد.

چگونه الکسا رتبه خود را دریافت می کند؟
الکسا دارای یک پنل داده بزرگ ترافیکی است که میلیونها نفر از مردم سراسر جهان را تشکیل می دهد. بر اساس داده های این نمونه، الکسا تعداد بازدیدکنندگان را به تمامی سایت های اینترنتی برآورد می کند. این یک محاسبه پیچیده است که شامل اصلاح و همچنین شناسایی و رد کردن ترافیک جعلی یا هرزنامه است. کارشناسان داده در کسب و کار بهترین هستند، بنابراین شما می توانید با بهترین تصمیم کسب و کار خود را شروع کنید.

  طراحی سایت را چگونه آغاز کنیم

راه های افزایش رتبه الکسا

1- افزایش ترافیک وبلاگ

همانگونه که قبلا درباره بهبود ترافیک وبلاگ در بالا ذکر شد، می توانید در اینجا به نحوه بهبود سریع الکسانسی دست یابید. ایجاد محتویات با کیفیت و ترویج آن از طریق شبکه های اجتماعی مختلف می تواند به افزایش رتبه الکسانس شما بسیار مهم باشد.
بهینه سازی پست وبلاگ خود برای ترافیک از موتورهای جستجو: به این ترتیب شما می توانید ترافیک را به وبلاگ خود جلب کنید و از این رو بهبود رتبه Alexa Rank را افزایش دهید.
شما ممکن است با بیان اینکه سایت های زیادی وجود دارد که دارای ترافیک خوب هستند، از این کار خود را منع می کند اما رتبه الکسا شما رضایت بخش نیست پس این روش یکی از راه های مهمی است که باید انجام دهید و اما به یاد داشته باشید، الکسا به دنبال وبلاگ های محبوب است که باعث ایجاد حس خوب در بازار می شود، نه فقط داشتن یک ترافیک خوب. بنابراین همراه با کار سخت شما باید هوشمندانه عمل کنید تا رتبه الکسا را بدست آورید.

2- نظرات

اگرچه نظر دادن در وبلاگ ها بسیار محبوب و شناخته شده است اما آیا می دانید روش مناسب برای بیان نظرات در مورد وبلاگ ها چیست؟

همیشه یک وبلاگ را انتخاب کنید که کاربر بتواند خیلی راحت نظر خود را ثبت کند. انتخاب وبلاگ درست برای نظر دادن، گام اساسی اظهار نظر درمورد الکسا یک وبلاگ است. از این رو می توانید به بهبود رتبه الکسا خود کمک کنید.
همیشه پس از خواندن مقاله ها به صورت کامل، نظر مفیدی را ارسال کنید. هرگز حتی در یک وبلاگ بدون حتی خواندن مقاله نظر ندهید. یک نظر درست می تواند قابل توجه برای دیگران باشد. پیام “پست خوب” یا “تشکر از پست” را هیچ گاه ارسال نکنید زیرا این متن ها را به عنوان اسپم شمرده شده اند.
همیشه برای نظر دادن به وبلاگ 10-15 دقیقه در روز وقت بگذارید. و این خواندن مقاله می تواند هم دانش شما را با خواندن مقالات آموزنده بالا ببرد و همچنین می تواند کمک برای به دست آوردن بهبود رتبه الکسا شما باشد.

3- ارسال پست

یکی دیگر از راه های مفید برای بهبود رتبه الکسا میتواند ارسال پست های وبلاگ به طراحی وب سایت های اینترنتی مانند Blog Engage، Bloggers، Blokube و غیره باشد.
ارسال پست به این سایت ها به شما کمک می کند تا ترافیک با کیفیت بالا را به دست آورید و از این رو سرعت الکسا را افزایش دهید. معمولا برای ارسال محتوا به این سایت ها 10 تا 15 دقیقه طول می کشد، اما ارزش آن را دارد. شما می توانید بهبود قابل توجهی در ترافیک وبلاگ خود داشته باشید.

4- فعالیت های شبکه های اجتماعی

شما نمیتوانید این واقعیت را رد کنید که رسانه های اجتماعی نقش مهمی در ترافیک وبلاگ دارند. بنابراین لازم است به طور مرتب به روز رسانی پست های وبلاگ در شبکه های اجتماعی خود را انجام دهید. رایج ترین شبکه اجتماعی این روزها فیس بوک دارای بیش از 500 میلیون کاربر ماهانه فعال است. از سوی دیگر، بیشتر وبلاگ نویسان از رسانه های مهم اجتماعی برای افزایش ترافیک استفاده می کنند. اگر کسی بخواهد ترافیک بیشتری برای بهبود رتبه الکسا به دست بیاورد، باید بعضی از پست های وبلاگ را در رسانه های مختلف اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر به اشتراک بگذارند.

شما می توانید روابط خوبی با وبلاگ نویس های دیگر ایجاد کنید و وبلاگ خود را از طریق این شبکه ها ارتقا دهید. دیگر سایت های محبوب شبکه های اجتماعی که ترافیک قابل توجهی برای سایت دارند، عبارتند از Twitter، LinkedIn، StumbleUpon، Digg و غیره. این روش آسان برای بهبود رتبه الکسا است. اگر شما می توانید به طور منظم در Google+ و توییتر مشارکت کنید، می توانید با بسیاری از وبلاگ نویسان که بازدید کننده های منظم خود را معرفی می کنند معرفی کنید و بتوانید رتبه الکسانیس خود را به سرعت افزایش دهید.

alexa

alexa

5- نصب نوار ابزار الکسا

اکنون مهمترین چیز این است که نوار ابزار الکسا را در سیستم خود نصب کنید تا رتبه Alexa Rank را بهبود ببخشید. نوار ابزار الکسا را به تمام سیستم هایی که به آن دسترسی دارید نصب کنید. به این دلیل که الکسا معمولا بازدیدکنندگانی را که با ویجت نصب شده شما را بازدید کرده اند، شمارش می کنند. بنابراین، هرگز فراموش نکنید که نوار ابزار الکسا را در مرورگر خود نصب کنید. نوار ابزار الکسا یکی از عوامل مهم برای رتبه بندی رتبه الکسا است. ما می دانیم که هر وب مستر از این نوار ابزار برای افزایش رتبه الکسا استفاده می کند در حالی که ترافیک زیادی وارد سایت شما شده است، آن را توسط نوار ابزار Alexa حساب و به روز رسانی و رتبه بندی می کند. هر روز ترافیک وبلاگ خود را از طریق این نوار ابزار الکسا شمارش کنید و هنگامی که در سایت خود به ترافیک بزرگی برسید، باید امتیاز بیشتری به دست آورید. بنابراین باید از این نوار ابزار هر کسی که می خواهد بهترین الکسا را به سرعت دریافت کند استفاده کند.
شما می توانید با استفاده از صفحه مرورگر مورد علاقه خود، افزونه الکسا را روی ابزار نصب کنید.

  طراحی سایت هنری

6- پست های منظم

همیشه وبلاگ خود را به طور مرتب به روز نگه دارید، باید به شما در جذب افراد بیشتری در وبلاگ خود کمک کند. الکسا اساسا با توجه به آمار ترافیک وبلاگ شما رتبه بندی می شود. در حالیکه وقتی که ترافیک بیشتر شما دریافت میکنید، رتبه شما را در رتبه بندی جهانی بیشتر می کند. هنگامی که یک وبلاگ به طور منظم به روز می شود، قابل پیش بینی است که چگونه سریع الکسا را بهبود می بخشد.

روزانه به روز رسانی های ذهنی خود را برای خوانندگان خود برای خواندن پست وبلاگ خود بسنجید. بدین صورت متوجه خواهید شد که ترافیک شما روز به روز در حال افزایش پست جدید است. وقتی بازدهی سایت بالا برود بازدید کنندگان سایت شما دوست خواهند داشت که پست جدید وبلاگ شما را بخوانند، اما اگر شما برای خوانندگان یا بازدید کنندگان خود چیزی جدید نداشته باشید، “پس شما باید ترافیک متنوعی داشته باشید”. موتورهای جستجو همیشه سایت هایی را می پسندند که به طور منظم به روز می شوند. نکته مهم دیگری که وجود دارد بعضی اشخاص فکر می کنند اگه در طول هفته روز اول 10 پست روز بعد 5 پست یا مثلا یک روز را اصلا پستی را ارسال نکنید این روش بسیار اشتباهی است. ارسال پست های شما باید هر روز و به صورت پی در پی انجام شود تا سود شما از رتبه الکسا بیشتر شود.

نکته دیگری که باید درمورد پست ها بدانید این است که بدانید پست مهمان چیست؟ این روش نیز یک راه عالی برای افزایش رتبه الکسا است. پست مهمان به شما کمک می کند تا پیوندهای سایت خود را بسازید، تعداد زیادی از لینک های برگشتی رتبه الکسا را افزایش داده و سایت هایی که تعداد پیوندهایی را در تعداد پیاده سازی می کنند بالا خواهد رفت.

برای مثال شما می توانید لینک سایت خود به سایت هایی که آمار بازدید کنندگانشان بالا است داده و سایت مربوطه لینک سایت شما را به عنوان تبلیغ در سایت خود قرار دهد. شما همچنین می توانید با نظر دادن و یا روش های دیگر لینک سایت خود را در فضاهای مختلف ارسال کنید، تا این روش به شما کمک کند تا سایت هایی را که در آمار قرار دارند، به تدریج تاثیر مثبتی بر ترافیک سایت و رتبه بندی الکسا شما داشته باشند.

alexa

نتیجه نهایی درباره رتبه الکسا:

Alexa.com شرکتی است که از Amazon.com تبعیت می کند. Alexa یک سیستم رتبه بندی مبتنی بر سطح ترافیک وب سایت و دریافت شده از نوار ابزار الکسا است که بر روی مرورگر شما نصب می شود. سایت هایی که دارای ترافیک خوب و با محتوایی هستند که به طور مرتب و به روز شده است، همیشه رتبه الکسا خوبی را دارند. این راهنمایی هایی که ما در این مقاله ذکر کرده ایم، چیزی است که برای افزایش رتبه ترافیک سایت الکسا در سایت های مختلف کار کرده و بازدهی خوبی داشته است و ممکن است برای شما نیز مفید باشد.

به وبلاگ توسعه دهندگان وب خوش آمدید .

سعی کرده ایم در این وبلاگ مقالات مفید در زمینه طراحی سایت برای شما تهیه کنیم لطفا با کامنت های خوب خود ما را همراهی کنید