سوالاتی که شما درباره انتقال دامنه در طراحی سایت  از ما می پرسید

فرایند انتقال دامنه  طراحی وب می تواند در ابتدا دلهره آور باشد و ما درک می کنیم که یکی از بزرگترین نگرانی ها این است که رتبه بندی شرکت شما، ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد. با این حال، تا زمانی که نام دامنه واقعی شما تغییر نکند، نمی توانید بازدهی آن را ببینید. به منظور اجتناب از هر گونه سردرگمی، توصیه می کنیم حساب کاربری میزبان قبلی خود را لغو نکنید تا انتقال دامنه سایت شما را ما به صورت کامل انجام دهیم تا سایت شرکت شما فعال و قابل مشاهده شود.

 

domainانتقال دامنه در طراحی وب چیست؟

نام دامنه که تعیین شود به معنی این است که نام سایت شما را تعیین شده است و در نوار آدرس مرورگر شما قرار دارد. هر نام دامنه توسط یک میزبان یا ثبت کننده ارائه شده است که دامنه را با ICANN ثبت کرده است هر کس می تواند نام دامنه خود را داشته باشد: شرکت های بزرگ، شرکت های متوسط، و حتی افراد برای پروژه های شخصی می توانند نام دامنه منحصر به فرد خود را داشته باشند. هر دامنه ارائه دهنده دامنه ای متنوعی از محصولات و ویژگی ها را ارائه می دهد و مانند هر چیز دیگر، کیفیت متفاوت خدمات را ارائه می دهد.
دلایلی ممکن است برای انتقال دامنه شما وجود داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید به یک ارائه دهنده  طراحی سایت تبدیل شوید تا ارزش بهتر، ویژگی های بیشتر و امنیت بیشتری را به دست آورید یا اینکه با میزبان فعلی مشکل دارید. هر یک از این عناصر می تواند به شدت متفاوت باشد و مهم این است قبل از انجام فرایند انتقال دامنه معاملات مبادله را در نظر بگیریم.
شما می توانید یک دامنه را در هر لحظه از زمان انتقال دهید (در صورتی که جزئیات 60 روز گذشته را تغییر نداده باشید). همه ی مواردی که مورد نیاز است، کد مجوز شماست، که می تواند به راحتی از ارائه دهنده فعلی شما به دست آید . ما یک راهنمای گام به گام و بدون استرس را برای شما در مقالات دیگر توضیح داده ایم.

چرا باید دامنه خود را انتقال دهم؟

حضور آنلاین شما یک عامل حیاتی در موفقیتتان برای ساختن یک کسب و کار عالی است. امروزه، وب سایت شما ارزش خیلی بیشتری نسبت به یک کارت بازرگانی دارد، نام تجاری شرکت شما، بازاریابی شما مهم ترین عوامل موفقیتتان هستند.
ارائه خدمات مشتریان فعلی و بالقوه شما با یک وب سایت آسان برای استفاده و زیبایی شناختی، کلید مهمی است. بنابراین مهم است اطمینان حاصل شود که ارائه دهنده دامنه شما بهترین انتخاب برای کسب و کار شما است. میزبان شما باید با تمام نیازهای شرکت شما منطبق باشد و خدمات صحیح و دلپذیری را در اختیار شما قرار دهد. اگر نه، بهتر است به انتقال نام دامنه خود به میزبان ارزشمند دیگری فکر کنید. ویژگی های ارائه شده، کیفیت این ویژگی ها، سطح خدمات، قابلیت اطمینان و در نهایت قیمت بسته ها در انتقال دامنه ها از ارائه دهنده ای به ارائه دهنده دیگر متفاوت خواهد بود. بنابراین، اگر شما در حال بررسی یک انتقال دامنه هستید، ابتدا تعیین کنید دقیقا کدام ابزار برای سایت شما لازم است.
ما می توانیم فرآیند انتقال دامنه را برای در چند فرایند ساده برای شما توضیح دهیم:
– تمام اطلاعات موجود در وب سایت موجود خود را پشتیبان گیری کنید
– با ارائه دهنده دامنه خود تماس بگیرید و کد مجوز خود درخواست کنید (این کد باید بین 6 تا 32 رقم باشد)
– با مشاوران ما مشورت کرده و نام دامنه خود را مطرح کنید.
– مراحل ثبت نام را دنبال کنید و انتقال دامنه را تأیید کنید
مشاوران ما یک دوره انتقال بدون دردسر را ارائه می دهند تا مشتریان، مشتریان و پیروان شما در طول فرایند راحت باشند.
زمانی که شما در حال راه اندازی طراحی سایت  و اجرا هستید، شما یک آدرس IP دریافت خواهید کرد که به شما اجازه دسترسی به سایت خود و تغییرات لازم را می دهد. پس از آن شما می توانید تمام داده های قدیمی خود را انتقال و به سادگی سایت خود را با میزبان جدید خود مجددا بازیابی کنید. توجه کنید که اگر قصد دارید اطلاعات مالکیت دامنه را تغییر دهید، می توانید این کار را در پنل کنترل پنل فعلی خود انجام دهید.

  شرکت طراحی سایت در غرب تهران

 

چگونه می توانم نام دامنه را به میزبان دیگری انتقال دهم؟

در حالی که بسیاری از ارائه دهندگان نام دامنه مختلفی وجود دارد، روند انتقال معمولا کاملا مشابه به نظر می رسد. اولین چیزی که باید مراقب آن باشد، این است که محتوای فعلی شما را پشتیبان گیری کنید تا از نابودی احتمالی اطلاعات جلوگیری شود. گام دوم معمولا برای بازگرداندن مجوز شما به آدرس ایمیلی ایمن است که مطمئن هستید به آن دسترسی دارید. مرحله نهایی این است که اطلاعات میزبان شما تغییر کنند، اما ما به شما یک فرآیند گام به گام آسان را در مقالات دیگر توضیح می دهیم.

 

برای فرآیند انتقال دامنه چه چیزی نیاز دارم؟

با وجود باور عمومی، انتقال دامنه در واقع یک روند سریع و آسان است که می تواند در ظرف یک تا دو روز انجام شود. اول از همه، آنچه که ما از شما نیاز داریم، کد مجوزی از ارائه دهنده فعلی شما و آدرس ایمیل فعلی شما است که به حسابتان اضافه شده است. حتما چک کنید که هنوز به حساب کاربری ایمن خود دسترسی دارید، چون کد خود را از طریق این آدرس دریافت خواهید کرد. توصیه می کنیم که از همه مطالب خود با دامنه موجود خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. چون در انتقال، همه مطالب شما به میزبان جدید منتقل نخواهد شد. پس از درخواست، شما کد مجوز خود را دریافت خواهید کرد و سپس از طریق سرویس انتقال دامنه هدایت خواهید شد. زمان فرآیند انتقال دامنه ما ممکن است باید بین 24 تا 48 ساعت طول بکشد – پس از اتمام فرایند اولیه و تأیید انتقال دامنه رایگان خود، می توانید بقیه موارد را به ما بسپارید.

  طراحی سایت تبلیغاتی

 

آیا می توانم دامنه را خود انتخاب کنیم؟

بله شما هر نوع دامنه ای که مورد نظرتان باشد را با هر نوع پسوندی که می تواند شامل.com ، .org ، .me ، .store و یا هر پسوند دیگری را انتخاب کرده و به ما اطلاع دهید. و این کار برای ما قابل قبول است.

 

چرا قیمت دامنه ها متفاوت است؟

تفاوت قیمت بین ثبت کننده های نام دامنه چند دلیل دارد. بعضی از این ثبت نام کننده ها سعی می کنند بر اساس حجم بالاتری از فروش سود بیشتری کسب کنند و بنابراین حاشیه سود خود را پایین می آورند. دیگران قیمت های خود را پایین نگه دارند و درآمد خود را با خدمات اضافی مانند ایمیل دریافت می کنند. برخی از ثبت نام های دامنه دارای سیستم های کاملا خودکار و سیستم مدیریتی برای مشتریان خود هستند که هزینه های ثابت را کاهش می دهند.
نام خود دامنه، بر اساس حروف نیز ممکن است هزینه متفاوتی داشته باشد. مثلا قیمت دامنه سه حرفی با دامنه پنج حرفی متفاوت است.

آیا باید پسوند دامنه اضافی برای یک نام دامنه را خریداری کنم؟

بله ما توصیه می کنیم که نه تنها نام دامنه مورد علاقه خود رابه عنوان مثال .com خریداری کنید بلکه همچنین پسوند دامنه جایگزین اضافی مانند .net، .info، و غیره را خریداری کنید. دلیل آن ساده است. داشتن بیش از یک دامنه ، هویت آنلاین شما را تقویت می کند، نام تجاری شما را تأیید می کند و حضور آنلاین شما را بهبود می بخشد. خرید بیش از یک دامنه همچنین از رقبای شما برای ثبت نام دامنه شما با پسوند دیگر محافظت می کند.

به وبلاگ توسعه دهندگان وب خوش آمدید .

سعی کرده ایم در این وبلاگ مقالات مفید در زمینه طراحی سایت برای شما تهیه کنیم لطفا با کامنت های خوب خود ما را همراهی کنید