تکنیک های طراحی سایت حرفه ای برای طرح های مینیمالیستی

به گزارش توسعه دهندگان وب  : مینیمالیسم یک موضوع بسیار جالب است. طراحان اغلب در مورد چگونگی جذاب تر کردن طرح بندی وب سایت ها فکر می کنند. ایده طراحی مینیمالیستی، ایده جدیدی نیست، اما ویژگی های آن برای سال ها کاربردی و سازگار است.

علاوه بر این، روند پیشروی زیادی همزمان با طراحی سایت ریسپانسیو وجود دارد که راه را برای سبک مینیمالیستی هموارتر کرده است. در حال حاضر طراحان مینیمالیستی می توانند بر رابط های زیبا، نوارهای منو و نمایش محتوا تمرکز کنند.

امیدوارم که این ایده ها حداقل برای طراحان وب که علاقه مند به تکنیک های مینیمالیستی هستند، بتوانند الهام بخش باشند.

عناصر نامطلوب را کاهش دهید

من احساس می کنم که طراحی طرح بندی، برای تمرکز بر ایده های مهم، همچنین ارائه نوار منو و روش های جایگزین برای انتقال در مورد طراحی وب سایت، موارد مهمی هستند. مشکل این است که محتوای اصلی می تواند به فیلم ها، گالری های تصویری، پست های وبلاگ، و تقریبا هر چیزی مربوط باشد.

طراحی سایت

نمونه کار Jonatan Castro بسیار زیباست و منظور مرا به خوبی نشان می دهد. شما به سرعت با اسلایدر کوچکی از آیکون ها و آثار هنری دیجیتیال و نمونه کارهای او مواجه می شوید. فقط در گوشه ای نوار منو به نظر می رسد که یک جفت آیکون وجود دارد، اما اگر شما موس را روی لوگو بیاورید، جزئیات بیشتری از تماس نیز نمایش داده می شود.

طراحی سایت

استفاده از یک تکنیک مانند این، برای پنهان کردن محتوا از صفحه نمایش جالب است. این تکنیک بخش هایی از صفحه مخفی کرده و باعث می شود محتوای کمتری در صفحه مشاهده شود. پس برای کاربران شما باز کردن و بستن پنل های مختلف، بسیار آسان است.

گرایش به طراح های کار

من همیشه از عبارت “متوقف کردن تلاش برای بازتولید چرخ” استفاده کرده ام. این موضوع کاملاً در توسعه نرم افزار قابل اجرا است، زیرا اطلاعات زیادی در حال حاضر موجود می باشد.

چرا باید تلاش کنید که طرح جدیدی را ایجاد کنید، در صورتی که ممکن است با شکست مواجه شود؟ به جای آن می توانید از کدهایی که از قبل وجود داشته و توسط سایر برنامه نویسان مورد آزمایش قرار گرفته است، استفاده کنید.

طراحی سایت حرفه ای ، زمانی که شما در حال ساختن باشید و بدانید که چگونه باید آن را ارائه دهید، فوق العاده آسان است. پروژه Fedena یک پلتفرم منبع باز برای مدارس و به منظور مدیریت دانش آموزان و اطلاعات کلاس است. وب سایت آن ها پایه بوده و بسیار ساده است و هیچ چیزی بجز نوار منو و محتوای پایه ندارد.

طراحی سایت

اما چیزی که شما باید بلافاصله متوجه آن شوید، طرز کار وب سایت آن است. شما می توانید به صفحه اصلی بروید و به راحتی اطلاعات مورد نظرتان را پیدا کنید. و حتی جالب تر اینکه هر اپلیکیشن وب برای اجرا در تم وب سایت، کاملاً سازگار است. فرقی نمی کند که شما در قسمت وبلاگ، انجمن ها یا صفحه دیگری هستید، تمام صفحات سایت یکنواخت است.

محتوای بلوک بزرگ تصویری

طرح بندی های معمول در این سبک، از بنرها و گرافیک های پر زرق و برق استفاده نمی کند. پس زمینه معمولاً یک سایه یا الگو است. و همیشه خط تقسیم بین بخش های صفحه وجود ندارد. استفاده از بلوک های بزرگ یک راه مطمئن برای جلب توجه در هر نقطه از صفحه است.

برای مثال نمونه کار Haik Avanian این هدف را دنبال می کند. وقتی اولین بار وارد صفحه می شوید، مشخص است که نوار منو چگونه کار کرده و چطور می توان از کتابخانه نمونه کارها استفاده کرد. هر بلوک در واقع لینکی است که وارد صفحه پروژه با اطلاعات بیشتر می شود.

طراحی سایت

طراحی حرفه ای سایت  واقعا دوستانه بوده و کاربران را به ورود دعوت می کند. شما بهترین نمونه کارها را مشاهده می کنید. و می توانید این روند را در هر نوع وب سایتی اعمال کنید. استارتاپ ها، شبکه های اجتماعی، کسب و کارها، تجارت الکترونیک و … موارد موجود در فهرست آن می باشند.

من می توانم یک نمونه وب سایت دیگر به اسم W+K Tokyo را به شما معرفی کنم. طراحی سایت اولیه آن ها بر روی محتوای بلوک در اطراف متن و هدر تمرکز می کند. اما اگر شما از صفحه نمونه کارها بازدید کنید، محتوای بلوک قوی تری را خواهید دید. این روش به خوبی جواب می دهد زیرا هر بخش به خوبی سازماندهی شده و در جای خود قرار گرفته است. حتماً از راه های مشابه دیگر در پروژه های خود استفاده کنید و خودتان آن را مشاهده کنید.

طراحی سایت

محتوا بیش از فضای خالی

این یک نظریه است که هیچ راه حل مشخص و قاطعی ندارد، زیرا بر اساس نیازهای پروژه تغییر می کند. اما من می خواهم بگویم که طراحی مینیمالیستی، حذف محتوا تا جایی که ممکن است نمی باشد. فضای خالی زیاد، گزینه خوبی است اما گاهاً نیازی به آن نمی باشد.

یک مثال خوب از این مورد طراحی سایت Appex با طرح مینیمالیستی همراه با بلوک های بزرگ محتوا است که اسکرول می خورند. آن ها از یک نوار ابزار هدر ثابت استفاده کرده اند. و سایت در پایین ادامه می یابد.

طراحی سایت

اما طراحی وب سایت حرفه ای  آن ها از بلوک های افقی زیبا استفاده می کند، که برای جداسازی آبجکت های کلیدی در صفحات وب مانند نمونه کارها یا توصیفات کاربر، مفید هستند. بلوک های افقی را می توان از طریق حاشیه ها و رنگ های پس زمینه از هم جدا کرد

فضای خالی به این دلیل وجود دارد که خواندن محتوای بیش از حد، دشوار است. ایجاد یک طرح بندی شبیه وب سایتِ فوق العاده Appex نیاز به بالانس عمومی دارد. که هر شخصی نمی تواند این تعادل را پیدا کند. اما از تلاش هراس نداشته باشید!

طراحی سایت

مینیمالیسم یکی از بزرگترین تکنیک های طراحی حرفه ای وب سایت  برای تمرین مهارت های رابط کاربری و تجربه در وب است. ساخت یک طرح بندی که مردم می خواهند از آن استفاده کنند و  محتوایی که می تواند ارگانی را به فروش برساند.

نمایشگاه کوچک

بدون ارائه چند مثال، توضیح طراحی سایت مینیمال دشوار است. برای تکمیل این مقاله لیستی از طرح های مینیمالیستی را قرار می دهم که می توانند برای شما الهام بخش باشند:

Effektive Design

طراحی سایت

Damian Simpkins

طراحی سایت

Future Fabric

طراحی سایت

Bodhum Network

طراحی سایت

Metagramme

طراحی سایت

mmminimal

طراحی سایت

Jamie Gregory

طراحی سایت

Fell Swoop

طراحی سایت

Maqina

طراحی سایت

به وبلاگ توسعه دهندگان وب خوش آمدید .

سعی کرده ایم در این وبلاگ مقالات مفید در زمینه طراحی سایت برای شما تهیه کنیم لطفا با کامنت های خوب خود ما را همراهی کنید