طراحی سایت داینامیک برنده شد!

به طور کلی در طراحی سایت دو نوع روش وجود دارد طراحی سایت استاتیک و طراحی سایت داینامیک.

در طراحی سایت استاتیک برای هر صفحه یک فایل مجزا روی سرور ذخیره می شود. و با کلیک روی هر لینک به فایلی یا صفخه خاص دیگری که روی سرور قرار دارد، ری دایرکت می شود. این نوع از طراحی سایت تا سال 2015 رواج داشتند و از امروزه یا استفاده نمی شوند، یا خیلی کم کاربرد دارد و در کنار نوع دوم طراحی سایت به کار برده می شوند.

 

مزیت های طراحی سایت داینامیک

از مزیت های این روش می توان به آسان بودن طراحی صفحات و همچنین امنیت بالای فایل های مجزایی که در سرور قرار گرفته اند، اشاره کرد.

نوع دوم طراحی سایت به طراحی سایت داینامیک شناخته می شود. در این نوع از طراحی صفحات ثابت هستند و این محتواست که بنابه درخواست کاربر تغییر می کند. تمامی این صفحات توسط یک اپلیکیشن که اسکریپت های سمت سرور را ترجمه می کند بازیابی می شود.

درواقع نوع ساخت این صفحات به جستجویی که کاربر می کند بستگی دارد، و زمانی که کاربر صفحه ای را درخواست می کند، این صفحات ساخته می شوند. در طراحی سایت داینامیک این محتوا معمولا از یک دیتابیس فراخوانی می شوند.

هنگامی که برای اولین بار روش داینامیک در طراحی سایت صورت گرفت زبان های perl, php, asp  به عنوان زبان های back-end استفاده می شدند.

امروزه با توجه به اهداف مشخص هر شخص طراحی سایت انجام می شود. با جستجو در اینترنت می توان متوجه تعداد زیادی از سایت های شخصی، شرکتی، تجاری و فروشگاهی شد.

طراحی سایت

اگر دقت داشته باشید موفق ترین آن ها سایت هایی هستند که با توجه به اصول بهینه سازی و سئو سعی دارند محتوای سایت خود را به معرض نمایش بازدیدکنندگان بگذارند.

در کل سلسله مراتب طراحی سایت شامل مرحله تحقیق، برنامه ریزی، طراحی، پیش تولید، بازنگری، تولید، بهینه سازی و تبلیغات می شود این مراحل می تواند توسط مدیران پروژه و گرافیستان و طراحان و توسعه دهندگان سایت انجام پذیرد.

هر سایت می تواند شامل صفحات متعدد از جمله صفحه نخست است، که می تواند خانه هم باشد و تعداد زیادی از صفحات دیگر که در صفحه نخست لینک شده اند که به آن لینک داخلی هم گفته می شود باشد.

در طراحی سایت اختصاصی معمولاً صفحه اصلی نشان گر اهداف اصلی هر شخص یا شرکت و یا سازمانی می باشد. همچنین در بروز رسانی های بعدی هم می توان عناوین مختلف را در همین صفحه اضافه کرد.

  طراحی سایت هنری

این نکته را هم فراموش نکنیم که در طراحی و آماده سازی کلی وبسایت های امروزی محتوا نقش زیادی را ایفا خواهد کرد. به عنوان مثال شما سایتی را در نظر بگیرید که برای خرید و فروش مواد غذایی طراحی و ساخته شده است و در این زمینه هم بسیار موفق بوده است.

حالا فرض کنید سایت دیگری برای خرید و فروش انواع گوشی های هوشمند می خواهد طراحی شود. در این صورت می توان فهمید که محتوا چقدر تفاوت این دو سایت را تعیین خواهد کرد. البته از نقش طراحی سایت هم نمی توان غافل بود که کاربر هنگام کار با سایت به زودی متوجه تکراری بودن سایت شما می شود.

تقریبا اکثر مردم تصور یکسانی از طراحی سایت دارند اما در ذهن هر کدام از آنها بخش خاصی پررنگ تر از بقیه است. موارد بسیار گوناگونی در طراحی سایت نقش دارند. بعضی از افراد ممکن است زیبایی سایت را عامل مهم تر بداند. افراد دیگری امکان دارد راحتی استفاده از آن و ساده و سبک بودن را عامل مهم تر نسبت به بقیه عوامل بدانند.

بعضی دیگر نوع دسته بندی و چیدمان و نوعی از محتوا که در آن قرار گرفته است را مهم تر می دانند. به گونه ای که کاربران به آسانی بتوانند با سایت ارتباط برقرار کرده و نوع اطلاعاتی که می خواهند را در کمترین زمان ممکن پیدا کنند.

در واقع می توان حرفه ی طراحی سایت را چند بُعدی و ترکیبی از عوامل بسیار دانست که تمامی این عوامل دست به دست هم پیش می روند ولی در آخر یکی از آن ها هستند که با توجه به نیاز کاربر مهم تر شده و مدیر پروژه در زمان هماهنگی و گفتگو با مشتری تعیین می کند.

این اهداف در طراحی وب عبارتند از:

1- ظاهر؛ این قسمت از طراحی سایت شاید به دید اکثر مشتریان بسیار مهم باشد و عامل ایجاد تمایز با سایر وبسایت های امروزی باشد. این قسمت از طراحی سایت توسط زبان های html ،css ،java و حتی فایل های فلش انجام می شود.

2- محتوا؛ شاید این جمله را شنیده باشید که در  سئو سایت امروزی محتوا همه چیز است. شاید در ابتدا از نظرتان اغراق آمیز باشد ولی این عامل باعث جذب مشتری بیشتر و باعث بهبود در رتبه وبسایت تان در موتور جستجوی قدرتمندی مثل گوگل خواهد شد.

  طراحی سایت در ارومیه

3- فناوری؛ این عامل بیشتر به زیر ساخت برنامه نویسی مربوط می شود که از زبان های back-end قابل استفاده است.

4- جابجایی اطلاعات؛ این عامل به امنیت و قابل اطمینان بودن ارسال اطلاعات در فضای مجازی مربوط می شود و به طور مستقیم با سخت افزار، نرم افزار و معماری شبکه ارتباط پیدا می کند.

5- هدف؛ شاید این عامل نه از نظر مشتری بلکه از نظر مدیر پروژه نقش کلیدی را ایفا می کند که بیان می کند هدف از طراحی سایت چیست و چه سود و منفعت اقتصادی و تجاری در دنیای رقابتی امروزه دارد همچنین این عامل توسط مدیران پروژه جهت دهی و بهینه می شود.

طراحی سایت

بسیار خوب است که انواع سایت را از دید و نگاه مشتری بشناسیم که باعث جهت دهی به رونق کسب و کار خواهد شد که شامل موارد زیر است:

1- وب سایت های اطلاعاتی؛ این نوع از سایت ها معمولا اطلاعات وسیعی را درباره سازمان یا شرکت های خاصی میدهد و شامل معرفی بهتر شرکت و معرفی خدمات و محصولات و معرفی اعضای مختلف شاغل در شرکت می شود این نوع از ساخت وب سایت متداول ترین نوع از وب سایت های امروزی است.

2- سایت های تراکنشی و فروشگاهی؛ این نوع از سایت ها شامل ایجاد تراکنش و خرید محصولات به صورت مجازی است به طوری که رضایت مندی مشتری یکی از مهمترین عوامل محسوب می شود. سایت های تجارت الکترونیکی e-commerce در این نوع از سایت ها قرار میگیرند.

3- سایت های اجتماعی؛ این نوع از سایت ها امکان ایجاد ارتباط دوستانه میان اعضای وفادار و ثبت نام شده سایت را فراهم می کند به طوری که باعث امکان ابراز علایق و ابراز احساسات شده و تعامل بهتر و دوستانه را ایجاد می کند.

4- سایت های سرگرمی؛ این نوع از سایت ها بر روی بازی و موارد سرگرم کننده تمرکز می کند که امکان دارد به سایت های اجتماعی هم متصل باشند.

5- سایت های تجاری؛ این نوع از سایت ها را افراد و سازمان ها برای ایجاد سود بیشتر ایجاد می کنند که می توانند خدمات خود را به کاربر از طریق تجارت الکترونیکی به کاربران عرضه کنند.

ممنون که با شرکت طراحی سایت توسعه دهندگان همراه بودید

به وبلاگ توسعه دهندگان وب خوش آمدید .

سعی کرده ایم در این وبلاگ مقالات مفید در زمینه طراحی سایت برای شما تهیه کنیم لطفا با کامنت های خوب خود ما را همراهی کنید