سئو سایت , بهینه سازی سایت , سئو

نويسنده:
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۰۴

سئو سایت برای مبتدیان 

 

در این مقاله می خواهیم در مورد سئو برای افرادی که طراحی سایت انجام داده اند و مبتدی هستند توضیحاتی داده شود. بهبود سئو در طراحی سایت  برای گرفتن ترافیک بیشتری وب سایت ضروری است. متاسفانه بیشتر راهنماهای که در گوگل هستند برای سئو سایت  کابردی نیست. اگر شما در مورد افزایش ترافیک وب سایت جدی هستید باید به بهترین شیوه های سئو سایت  داشته باشید. در این مقاله ، ما راهنمایی هایی در زمینه سئو به شما کمک می کنیم تا سئو سایت را بهبود بخشید و ترافیک ارگانیک بیشتر را به دست آورید.

seo

seo

شما ممکن است کارشناسان این جمله را شنیده باشید که سایت فرندلی است بدین علت است که بسیاری از افراد وردپرس را برای وبلاگ یا وب سایت انتخاب کرده اند. این در حالی است که  بهش ما این اطمینان را می دهد که کدهای تولیده شده در آن به دنبال بهترین شیوه ها در موتورهای جستجوگر است. اگر میخواهید تلاش های خود را در سئو به حداکثر برسانید باید خیلی بیشتر کار کنید. ما تعدادی از کارهای عملی را که باید انجام دهید برای بهینه سازی و سئو به شما آموزش می دهیم . در ابتدا یک جدول محتوا ایجاد کنید تا به شما کمک کنیم تا به راحتی بتوانید با راهنمایی های ما به جلو حرکت کنید. در ادامه تمامی کارها را جز به جز برای شما بازگو خواهیم کرد:

معرفی :

ما می دانیم بهینه سازی و سئو کار  برای کسانی که مبتدی هستند تهدید کننده است به خصوص اگر شما یک تکنیسین نباشید. اما نگران نباشید لازم نیست برای شما پیچیده بازگو کنیم از اینجا شروع می کنیم تا اصول اولیه را بیاموزید و سپس می توانید آنها را به وب سایت خود اضافه کنید.

سئو چیست؟

seo-google

seo-google

سئو مخفف یک عبارت است که برای بهینه سازی موتورهای جستجو به کار برده می شود. این یک استراتژی است که توسط صاحبان و مدیران وب سایت ها برای ترافیک بیشتر و رتبه بالاتر در موتورهای جستجوگر استفاده می شود. بهینه سازی موتور جستجوگر در مورد فریب گوگل یا بازی با سیستم نیست. به سادگی می توان بیان کرد که کد و قالب بندی سایت بهینه سازی شده است که باعث می شود در موتورهای جستجوگر برای یافتن وب سایت شما آسان تر باشد. هنگامی که افراد در وب موضوعاتی که می خواهند را جستجو می کنند. محتوای سایت در موتورهای جستجو می تواند در نتایج بالاتری نشان داده شود و شما از این طریق وب سایت را کلیک می کنید.

چرا SEO مهم است؟

موتورهای جستجو اغلب بزرگترین و غنی ترین منبع ترافیک ارگانیک برای اکثر وب سایت ها هستند. گوگل و سایر موتورهای جستجو از الگوریتم های پیشرفته برای درک و رتبه بندی صفحات مناسب در نتایج جستجو استفاده می کنند. اما این الگوریتم ها کامل نیستند آنها هنوز به کمک شما نیاز دارد که بدانند محتوای وب سایت شما چیست؟ اگر محتوای سایت شما بهینه سازی نشده باشد موتورهای جستجو نمی دانند چگونه آن را باید رتبه بندی کنند و هنگامی که افراد برای مباحثی که درباره آن می نویسند جستجو می کنند وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود و شما تمام ترافیک را از دست خواهید داد. برای همه صاحبان کسب و کار مهم است که وب سایتشان در موتور جستجو بهینه سازی شده باشد به طوری که آنها می توانند ترافیک جستجوی در موتور جستجوگر را به حداکثر برساند.

مبانی سئو سایت در طراحی وب 

سئو یک فن است اما شما می توانید با یادگیری نکات اساسی سئو وب سایت خود را بهینه سازی و سئو کنید و با این سئو می توانید افزایش قابل ملاحظه را در ترافیک وب سایت داشته باشید. برای استفاده از تکنیک هایی که گفته می شود لازم نیست شما نابغه باشید تا بتوانید آنها را یاد بگیرید. اگر شما با CMS  کار کرده اید پس می توانید آنچه به شما گفته می شود را انجام دهید.  بیایید بهینه سازی وب سایت را آغاز کنیم.

تنظیمات ظاهر سایت خود را بررسی کنید.

در داخل وردپرس یک گزینه داخلی دارد تا وب سایت شما را از موتورهای جستجوگر پنهان کند. هدف از این گزینه این است که قبل از آماده شدن برای عموم ، بتوانید به راحتی بر روی وب سایت کار کنید. با این حال گاهی اوقات ممکن است این گزینه فعال باشد و وب سایت شما به موتورهای جستجوگر معرفی نشود. اگر وب سایت شما در موتور جستجو نمایش داده نمی شود اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئو شوید که این گزینه تیک نخورده باشد. به همین سادگی می توانید وارد مدیریت سایت خود شوید و از تنظیمات صفحه خواندن را بازدید کنید.

search-engin-visability

search-engin-visability

شما باید به قسمت ” بخش قالب دسترس موتور جستجوگر ” بروید  و مطمئین شوید که گزینه را چک کنید فرامشو نکنید که دکمه Save Change را کلیک کنید تا تمامی تغییرات ذخیره شود.

استفاده از ساختارهای URL در بهینه سازی سئو

ساختار URL  ها در جستجو باید حاوی کلماتی است که به وضوح می توانید توضیحی درباره صفحه باشد و هم برای افراد و هم موتورهای جستجو آسان خوانده شود. برخی از نمونه های URL بهینه سازی شده به صورت زیر است :

 

https://www.sitedevelops.com/web-design/

توجه داشته باشید این URL ها قالب خواندن هستند و کاربر می تواند حدس بزند که چه چیزی در صفحه نمایش داده خواهد شد فقط با نگاه کردن به URL   می تواند این را درک کند. این نکته را به خاطر داشته باشید که این URL  ها اعداد استفاده می کنید از اعداد غیرمرتبط با محتوا استفاده می شود و کاربر نمی تواند حدس بزند که چه چیزی در صفحه پیدا می کند.

با استفاده از ساختار permalink ، می توانید شانس خود را برای به دست آوردن موقعیت های بهتر در نتایج جستجو بهبود بخشید. در اینجا نحوه بررسی و به روز رسانی ساختار permalink سایت  را برای شما بررسی می کنیم. شماب اید از صفحه تنظیمات، قسمت لینک ها را بازدید کنید گزینه ” نام پست” را انتخاب کنید و سپس دکمه ذخیره تغییرات را کلیک کنید.

permalink

permalink

برای دستورالعمل ها دقیق تر نگاهی به راهنمای ما در مورد ساختار URL برای سئو در وردپرس داشته باشید.

نکته: اگر وب سایت شما بیش از ۶ ماه در حال اجرا است لطفا ساختار permalink خود را تغییر ندهید مگر این که از گزینه اعداد استفاده می کنید همچنان از آن استفاده کنید. با تغییر ساختار permalink در سایت ، شما تمام امتیاز اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و خطر از دست دادن رتبه بندی جستجوگر را هم از دست خواهید داد. اگر شما باید ساختار permalink را تغییر دهید یک نفر حرفه ای را استخدام کنید تا بتواند تغییرات لازم را تنظیم کند همچنین شما تعدادی از صفحات اجتماعی را از دست خواهید داد.

آدرس دامنه با WWW یا بدون WWW

کدام آدرس را می خواهید انتخاب کنید؟ شما باید انتخاب کنید با داشتن www(http://www.example.com) یا non-wow(http://example.com) استفاده می کنید. موتورهای جستجو این دو وب سایت را برای شما در نظر می گیرد . بنابراین شما باید یکی را انتخاب کنید تا به آن بچسبد. شما می توانید به قسمت تنظیمات عمومی رفته و URL مورد نظر را در فیلدها ” آدرس ” و ” آدرس سایت ” اضافه کنید.

seo-url

seo-url

بهترین پلاگین های سئو سایت

یکی از بهترین بخش ها در CMS وجود پلاگین هایی است که در مخزن افزونه قرار دارد سئو از این قاعده مستثنی نیست. هزاران پلاگین سئو برای سایت  وجود دارد . برای افرادی که مبتدی هستند سخت است تا بهترین پلاگین های را انتخاب کنند. به جای نصب پلاگین های جداگانه برای هر کاری در سئو ، ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین پلاگین های سئو را  انتخاب کنید که این پلاگین ها صد در صد رایگان هستند.

انتخاب بهترین پلاگین سئو از دید سئو کار

seo-pack

seo-pack

هنگامی که به انتخاب بهترین پلاگین برای سئو حرفه ای می رسید احتمالا انتخاب های شما به دو قسمت تقسیم می شود: پلاگین Yoast SEO یا پلاگین  All in One SEO Pack . این دو پلاگین بهترین انتخاب برای سئو کار است و شما می توانید با استفاده از این پلاگین رتبه بالاتری در موتور جستجو داشته باشید. در مقالات بعدی به طور مفصل در مورد این پلاگین باهم صحبت خواهیم کرد و تمامی جوانب مثبت و منفی آن را به شما خواهیم گفت.

اضافه کردن XML سایت مپ 

xml-sitemap

xml-sitemap

XML سایت مپ به صورت فرمتی از یک فایل مخصوص است که هر صفحه در وب سایت شما را نشان می دهد که به موتورهای جستجو این امکان را می دهد که محتوای سایت شما را آسان پیدا کند . اضافه کردن XML سایت مپ رتبه بندی شما را افزایش نمی دهد بلکه به موتورهای جستجو کمک می کند که صفحات را سریعتر پیدا و رتبه بندی کند. اگر از پلاگین Yoast SEO استفاده می کنید به طور خودکار XML سایت مپ را برای شما ایجاد می کند برای پیدا کردن نقشه سایت خود می توانید به آدرس زیر بروید تا XML سایت مپ را مشاهده کنید:

http://example.com/sitemap_index.xml

سایت خود را به سرچ کنسول گوگل اضافه کنید

search-console

search-console

سرچ کنسول گوگل به عنوان ابزار وب مستر شناخته شده است مجموعه ای از ابزارها از سوی گوگل معرفی شد تا صاحبان وب سایت ها بتوانند محتوای وب سایت خود را در آن جستجو ببینند. این گزارش ها و داده ها برای کمک به شما است که درک بهتری را از چگونگی جستجوی صفحات شما در نتایج جستجو داشته باشید . همچنین شما می توانید با این ابزار شرایط جستجو واقعی افراد را ارزیابی کنید و حتی چگونگی کلیک خوردن صفحات وب را به شما نشان می دهد. همه این اطلاعات به شما کمک می کند تا بدانید که چه چیزی در وب سایت شما است و چه چیزی در وب سایت شما نیست. پس از آن می توانید براساس استراتژی محتوا را برنامه ریزی کنید. سرچ کنسول گوگل به شما هشدار می دهد که چه چیزی در وب سایت شما اشتباه است مانند زمانی که کاوشگرهای جستجو قادر به دسترسی به سایت شما نباشند یا اینکه محتوای تکراری پیدا کند .

هنگامی که وب سایت خود را به سرچ کنسول گوگل اضافه می کنید روی منو خالی کلیک کرده و سپس گزینه Sitemaps را انتخاب کنید.

پس از آن شما باید بر روی دکمه اضافه کردن سایت مپ کلیک کنید.

sitemap-crawl

sitemap-crawl

سایت مپ اصلی شما sitemap_index.xml است و آن را ارسال کنید.

add-sitemap

add-sitemap

هنگامی که نقشه سایت خود را با موفقیت اضافه می کنید. گوگل به خزیدن و کراول سایت شما می پردازد. پس از چند ساعت شما می توانید برخی از آمار در مورد نقشه سایت خود را ببینید. این تعداد پیوندها موجود در نقشه سایت را نشان می دهد. ما توصیه می کنیم سرچ کنسول خود را حداقل به صورت ماهیانه جمع آوری کنید و پیشرفت های خود را در موتور جستجوگر ها بررسی کنید.

بهینه سازی پست های وبلاگ برای جستجو

اغلب مبتدیان اشتباه فکر می کنند که نصب و فعالسازی پلاگین های سئو در  کافی است. سئو یک فرایند مداوم است که اگر بخواهید حداکثر نتایج به شما اختصاص داده شود بایستی آن را ادامه دهید. پلاگین Yoast سئو به شما اجازه می دهد تا شما یک عنوان ، توضیحات و کلمات کلیدی را به هر پست وبلاگ و صفحات خود اضافه کنید. این همچنین به شما یک پیش نمایشی از آنچه کاربران در زمانی که در گوگل شما را جستجو می کنند و می بینند به شما نشان می دهد.

توصیه می کنیم عنوان و توضیحات خود را بهینه کنید تا حداکثر کلیک را دریافت کنید. هنگام نوشتن پست وبلاگ به سادگی به قسمت Yoast بروید و از مزایای آن بهره ببرید.

yoast-seo-setting

yoast-seo-setting

 

اگر شما نمی دانید که چگونه یک کلید واژه را انتخاب کنید یا این که یک عنوان خوب یا یک توصیف خوب متا قرار دهید ما به شما کمک خواهیم کرد.

بهترین سیستم برای سئو کدامست ؟

اگر شما از اصول اولیه سئوی  پیروی کنید از بهترین افزونه های سئو استفاده کنید. بیشتر از قبل در جستجوها خواهید بود. با این حال اگر شما می خواهید نتایج بهتری داشته باشید پس شما باید از بهترین پلاگین سئو استفاده کنید اینها خیلی فنی نیستند و می توانید استفاده کنید. با استفاده از این پلاگین ها می توانید نتایج بهتری را برای وب سایت خود رقم بزنید.

استفاده درست از برچسب ها و دسته بندی ها 

seo-tag

seo-tag

CMS به شما این اجازه را می دهد که پست های وبلاگ خود را دسته بندی و برچسب گذاری کنید و براساس آنها مرتب شوند. این باعث می شود که شما بتوانید مطالب خود را به صورت موضوعی مدیریت کنید و برای کابران به دنبال موضوعی در محتوا هیتند به راحتی پیدا کنند. همچنین دسته بندی ها و برچسب ها به موتورهای جستجو کمک می کند تا ساختار محتوایی وب سایت شما را بهتر درک کند. اغلب مبتدیان در چگونگی استفاده بهتر از دسته بندی ها و برچسب ها را اشتباه می گیرند در اینجا نحوه دسته بندی و تگ ها را برای شما خواهیم گفت. دسته بندی ها برای گروه بندی گسترده ای از پست شما را در نظر بگیرید مثلا اگر وبلاگ شما کتاب بود سرفصل ها را در دسته بندی محتوا قرار خواهند گرفت  یا مثالی دیگری ، اگر وبلاگ شخصی شما  دسته هایی مانند موسیقی ، غذا ، سفر و غیره دارد شما می توانید دسته کودک را به آن اضافه کنید  که این سلسله مراتب در وب سایت رعایت شود. از سوی دیگر برچسب ها و تگ ها کلمات کلیدی خاص تر هستند که محتوای پست های خاص را توصیف می کند. مثلاً یک پست وبلاگ تحت دسته بندی مواد غذایی می تواند برچسب هایی مانند سالاد، صبحانه ، پنکیک و غیره داشته باشد. از این ها می توانید به عنوان بخش های شاخص در یک کتاب متنی استفاده کنید. با استفاده درست  از دسته بندی ها و برچسب ها کاربران به راحتی می توانند وب سایت را مرور کنند . همچنین موتورهای جستجو برای مرور وب سایت شما آسانتر است.

ساخت لینک های داخلی

internal-link

internal-link

موتور های جستجو برای هر صفحه وب سایت شما نمره ای را تعیین می کند. دستورالعمل ها و ارزیابی این نمره مخفی نگه داشته می شود تا افراد نتوانند نتایج این بازی را درک کنند. رایج ترین نشانه ها برای ارزیابی این نمره لینک است. به همین دلیل مهم است که مطالب خود را در وب سایت از پستی به صفحات دیگر لینک دهید. به این نکته توجه کنید شما باید در هر زمان لینک های داخلی را به هم مرتبط کنید. اگر مولف های متعددی داشته باشید یک چک لیست ارسالی قبل از انتشار ایجاد کنید که به آنها نیاز دارید تا حداقل ۳ پست دیگر وبلاگ را به هم لینک دهید. این به شما کمک می کند صفحات وب نمایشی را افزایش دهید و در نهایت نمره سئو در پست ها ی وبلاگ و صفحات شخصی شما را بهبود می بخشد.

بهینه سازی کامنت ها در سایت

comment-optimize-seo

comment-optimize-seo

کامنت ها می توانند نشانه ای قوی از تعامل شما با کاربران وب سایت باشد. کاربران بیشتر به معنای لینک های بیشتر با سایت شما ، ترافیک بیشتر و بهبود جستجوگرها هستند. اما شما باید مطمئن شوید که کامنت های شما واقعی و نه اسپم و هرزنامه باشند. اسپم ها نظرات خود را با لینک های مخرب ارسال می کنند که می توانند رتبه بندی جستجوی شما را تحت تاثیر قرار دهد و حتی خراب کند. به همین دلیل توصیه می شود از پلاگین Akismet  استفاده کنید این پلاگین به صورت پیش فرض با هر سایت  نصب شده است و به شما کمک می کند تا هرزنامه را بسنجید. اگر Akismet به تنهایی قادر به اداره کردن اسپم ها نباشد از ابزارهای دیگر در مخزن افزونه های سئو استفاده کنید. اگر پست های وبلاگ شما بسیاری از کامنت های واقعی و بدون هرزنامه را جذب می کند پس خودتان را برای داشتن وب سایت جذاب آماده کنید! با این حال گذاشتن کامنت های بسیار زیاد می تواند سایت شما را کند نماید و همچنین در رتبه بندی جستجوی شما تاثیر خواهد گذاشت.

لینک های داخلی نوفالو سئو کار حرفه ای

nofollow

nofollow

همانطور که در بالا ذکر شد لینک ها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا تصمیم بگیرند که کدام صفحات مهم هستند. هنگامی که شما به یک وب سایت لینک می دهید برخی از رتبه های سئو سایت خود را به این لینک انتقال می دهید در نمره سئو تاثیر دارد و به آن link juice می گویند برای رتبه بندی جستجوی خوب باید مطمئن شوید که link juice سایت های دیگران را از وب سایت خود دور کنید. اضافه کردن ویژگی nofollow به لینک های خارجی است که به موتور جستجو دستور می دهید که از این لینک ها پیروی نکند.

HTML  یک لینک عادی به صورت زیر است:

<a href=”http://example.com”>Example Website</a>

زمانی که خصوصیت nofollow را می گذارید به شکل زیر نوشته می شود:

<a href=”http://example.com” rel=”nofollow”>Example Website</a>

شما همچنین می توانید در چک باکس “Link=nofollow” اضافه کنید تا در پنجره لینک درج شود. این امکان را به شما می دهد که به راحتی و بدون اتصال به لینک های خارجی را اضافه کنید.

پست های کامل نسبت به خلاصه ها یا گزیده ها

custom-excerpt

custom-excerpt

نمایش ها و لینک های پست شما را از تعدادی از صفحات مانند صفحه اصلی ، آرشیو دسته بندی، آرشیو برچسب ها، بایگانی ، تاریخ ، صفحات نویسنده و غیره لینک می دهد. به طور پیش فرض محتوای کامل مقاله را در تمام این صفحات نشان می دهد. این بر سئو سایت شما تاثیر می گذارد، زیرا ممکن است موتور جستجو آن را محتوای تکراری محسوب کند . همچنین مقالات کامل صفحات بایگانی شما را کندتر می کنند. نمایش کامل مقالات نیز بر روی نمایش صفحه شما تاثیر می گذارد . به عنوان مثال کاربرانی که در خوراک RSS اشتراک دارند. قادر به خواندن مقاله کامل در افرادی که اشتراک در RSS دارند بدون بازدید از وب سایت شما است . ساده ترین راه حل این است که در صفحات وب خلاصه ای از مقاله یا گزیده ای را به جای مقالات کامل استفاده کنید. شما می توانید این کار را با رفتن به تنظیمات انجام دهید . خواندن و خلاصه را انتخاب کنید.

سرعت و امنیت در سئو

site-speed

site-speed

اگر شما تمام راه حل ها و راهنمایی هایی که در بالا ذکر شده است به بهترین شیوه دنبال کنید اگر سایت شما آهسته و کند باشد بازهم در رتبه بندی موتور جستجو به سایت شما ضربه بزرگی خواهد زد. در اینجا نحوه جلوگیری از دست دادن ترافیک موتورجستجو به دلیل عملکرد ضعیف یا امنیت شما را به شما توضیح خواهیم داد.

بهینه سازی سرعت و عملکرد سایت

تحقیقات نشان می دهد طول عمر اینترنت نسبت به متوسط طول عمر انسان کمتر از عمر ماهی قرمز است. کارشناسان وب بر این باور معتقدند که کاربران در عرض چند ثانیه در بازدید از وب سایت تصمیم می گیرند که در آن وب سایت بمانند یا این که سایت را ترک کنند. این بدان معنا است که شما به عنوان یک صاحب وب سایت فقط چند ثانیه وقت دارید که مطالب خود را به کاربران ارائه و آنها را جذب کنید شما نمی خواهید این زمان ارزشمند از بین برود و بازدید کننده را در زمان بارگذاری منتظر وب سایت خود قرار دهید. موتورجستجو گوگل ادعا می کند وب سایت هایی که بارگذاری سریعتر دارند نسبت به وب سایت هایی که در بارگذاری کندتر هستند رتبه بندی بهتری می شوند.

بهینه سازی تصاویر برای سئو

image-seo

image-seo

این یک واقعیت است که تصاویر جذاب تر از متن هستند اگر در اندازه و سایز عکس ها دقت نکنید می توانید سرعت وب سایت خود را کم کنید. شما باید مطمئن شوید که از تصاویر استفاده می کنید در بهینه شده باشد و بارگذاری آن هم سریع باشد. علاوه بر این می توانید برای بهینه سازی تصاویر در موتور جستجو از عنوان و تگ Alt  استفاده کنید . این برچسب ها به موتور جستجو کمک می کند تا تصویر را درک کند که این تصویر در مورد چه چیزی است. خوانندگان یک صفحه می توانند از برچسب های Alt و Title را بخوانند . سیستم های سایت به شما اجازه می دهد زمانی که می خواهید یک تصویر را آپلود کنید تگ های عنوان و Alt را به تصویر اضافه کنید.

 

اگر شما می خواهید عکس های زیادی را به سایت اضافه کنید باید از افزونه گالری استفاده کنید. توصیه می کنیم از پلاگین Envira Gallery استفاده کنید. چون به طور کامل با  سئو و سرعت سایت سازگاری دارد.

امنیت و ایمنی سایت 

security-in-seo

security-in-seo

هر هفته گوگل لیست سیاهی در حدود ۲۰٫۰۰۰ وب سایت برای بدافزار ها و حدود ۵۰٫۰۰۰ برای فیشینگ اعلام می کند. هنگامی که یک وب سایت به لیست سیاه اضافه می شود. در هیچ یک از نتایج جستجو نمایش داده نمی شود.  این بدان معنی است که امنیت و سئو برای رتبه بندی بسیار مهم است. تمام تلاش های شما در زمینه سئو اگر توسط یک هکر سایت هک شود به هدر خواهد رفت. خبر خوب این است که سایت ها دشوار نیست و به راحتی می توانید امنیت سایت را بالا ببرید. از پلاگین Sucuri برای محافظت و امنیت وب سایت ها در برابر حملات استفاده کنید در مطالعه موردی که انجام شده است این پلاگین به ما کمک کرده که حدود ۴۵۰٫۰۰۰ از حملات  را در سه ماه مسدود شوند.

استفاده از پروتکل HTTPS و گواهی SSL

ssl-effect-on-seo

ssl-effect-on-seo

SSL(Secure Sockets Layer)    یک تکنولوژی است که ارتباط بین مرورگر کاربر و سرور است که این ارتباط رمز گذاری می کند. SSL   یک لایه امنیتی اضافه است که به سایت  می توانید اضافه کنید. وب سایت هایی که SSL   دارند امن شده اند. با یک علامت قفل در نوار آدرس مرورگر نشان داده می شود. این باعث می شود که کاربر به وب سایت شما اعتماد بیشتری داشته باشد اگر شما در حال استفاده از فروشگاه هستید به این علامت حساس شوید. شما می توانید این گواهی را از هاست توسعه دهندگان خریداری کنید تا وب سایت شما امن شود.

در این مقاله سئو سایت و بهینه سازی وب سایت سئو کار همراه ما بودید سپاسگزاریم.