ساخت سایت

نويسنده:
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۲۲

ساخت سایت ، ساخت وب سایت

در مقاله امروز طراحی سایت توسعه دهندگان وب می خواهیم در مورد موضوع ساخت سایت برای کاربران توضیحاتی دهیم که برای ساخت وب سایت  چه نکاتی را باید توجه کنید و چه مواردی مورد نیاز است.
در دنیای امروزی که پر از تکنولوژی های مدرن و پیشرفته است دسترسی کاربران به فضای اینترنتی بسیار ساده و امکان پذیر بوده است به عنوان مثال کافی ست که یک گوشی دیجیتالی داشته باشند تا به وسیله آن وارد دنیای اینترنت شوند.

به همین راحتی دسترسی به دنیای اینترنت آسان است با توجه به این که روش های سنتی جای خود را به روش های دیجیتالی داده اند کاربران به راحتی با روش دیجیتالی برای کسب و کار خود اقدام می کنند به نوعی تجارت الکترونیک جایگزین تجارت سنتی شده است . برای درک بهتر این موضوع در نظر بگیرید یک فروشگاه دارید که کاربران برای خرید از شما باید هزینه های زمانی ، انرژی ، مالی و غیره بسیاری صرف کنند تا حضور در فروشگاه شما پیدا کنند و کالا یا خدمت مورد نظر را دست یابند.

تاریخچه ساخت سایت

در مورد سایت فروشگاهی صحبت میکنیم ، دهه ۸۰ شمسی بود که در ایران اولین بار فروشگاه اینترنتی راه اندازی شد. اولین فروشگاه اینترنتی مربوط به برادران محمدی بود که فروشگاه بزرگ اینترنتی دیجی کالا را راه اندازی کردند . این اولین گام در فروشگاه اینترنتی در ایران بود که به سوی بازار هدف بزرگ حرکت کنند.

این فروشگاه اینترنتی خیلی تلاش نمود تا اعتماد کاربران را به خود جلب کند به دلیل اینکه در زمان آغازی حرکت برای تجارت الکترونیکی کاربران اعتمادی به فروشگاه های اینترنتی نداشتند. با گذراندن زمان و خدمات خوب و پشتیبانی عالی این فروشگاه اینترنتی توانست جایگاه خود را در میان کاربران اثبات کند و به بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه تبدیل شود. با این حرکت بزرگ ،برای دیگر فروشگاه های اینترنتی راه هموارتر شد.

طراحی سایت دریچه ورود به دنیای تجارت الکترونیک

در تجارت الکترونیک برای این که از رقبای خود عقب نمانید در ابتدا برای ورود به حوزه اینترنت باید سایت داشته با شید که با کمک طراحی سایت می توانید به دنیای تجارت الکترونیک وارد شوید. برای ساخت سایت فروشگاه اینترنتی باید نکاتی را در نظر داشته باشید برای طراحی سایت و ساخت فروشگاه اینترنتی به یک تیم حرفه ای اعتماد کنید تا بهترین طراحی و پیاده سازی را برای شما داشته باشد.

برای راه اندازی و ساخت فروشگاه اینترنتی باید شرایط را آماده سازی کنید. با آماده سازی اولیه به مراتب با شکست مواجه نخواهید شد. برای این که فروش محصولات در سایت بیشتر باشد باید استراتژی مربوط به فروش را طراحی کنید.

با ساخت سایت به راحتی می توانید یک فروشگاه اینترنتی متناسب با زمینه کاری خود داشته باشید. پیاده سازی و ساخت سایت به گونه ای باشد که شما به راحتی بتوانید با وب سایت خود کار کنید و وب سایت را آپدیت کنید با استراتژی فروش هم بازار هدف خود را مشخص می کنید

که چه افرادی از وب سایت شما خرید انجام دهند مثلا در فروشگاه اینترنتی لباس می توانید بازار هدف مشتریان خود را مردان ، زنان و یا کودکان انتخاب کنید و با استراتژی فروش به این بازار هدف دست یابید.

انگیزه های چالشی در  طراحی سایت فروشگاهی خود قرار دهید مثلا برای گروه از لباس ها می توانید تخفیف خوبی در نظر بگیرید و در وب سایت های پر بازدید تبلیغات کنید با این کار علاوه بر این که بازار هدف را به سمت وب سایت هدایت کرده اید، ترافیک سایت هم بالا رفته است.

انتخاب درست یک پنل مدیریت محتوا

در ادامه ساخت سایت به انتخاب بهترین سیستم مدیریت محتوا می پردازیم انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا یکی از مهمترین گام در ساخت سایت است و شما باید یک سیستم مدیریت محتوایی را برای فروشگاه خود انتخاب کنید که اولا به راحتی بتوانید با آموزش دیدن با آن پنل کار کنید و دوما اینکه به راحتی بتوانید سئوی داخلی سایت هم را انجام دهید .

در این انتخاب بسیار دقت کنید تا بهترین برای سایت شما باشد. سیستم های مدیریت محتوای زیادی است برای این انتخاب ما به شما پیشنهاد می کنیم که سیستم مدیریت محتوای ووکامرس برای ساخت فروشگاه خود استفاده کنید با استفاده از این سیستم مدیریت محتوا به راحتی می توانید از بقیه رقبا یک گام به جلوتر بردارید.

پس از این که تیم طراحی سایت و سیستم مدیریت محتوا برای سایت خود انتخاب کردید نوبت به پیاده سازی و کدنویسی وب سایت می شود که طراحان و متخصصین این کار به راحتی می توانند شما در این مقوله یاری دهند .

بعد پیاده سازی ساخت سایت

هنگامی که پیاده سازی و کدنویسی ساخت سایت شما به اتمام رسیده باید محتوا را در سایت جا گذاری کنید سعی کنید از یک عکاس صنعتی برای تهیه عکس ها و تصاویر مربوط به محصولات استفاده کنید و تصاویر با کیفیت برای وب سایت استفاده شود که برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب خواهد شد این امر به وب سایت شما کمک می کند تا ترافیک سایت افزایش یابد. در کنار این ها هم محتوای مفید برای هرکدام از محصولات تولید کنید تا در موتورهای جست و جو مثل گوگل رتبه های خوبی در نتایج داشته باشید.
در گام بعدی برای این که کاربران بتوانند از سایت شما خرید کنند نیاز به پرداخت آنلاین دارند که شما با گرفتن نماد اعتماد می توانید به بانک درخواست درگاه بدهید و بانک هم به شما درگاهی می دهد که فروش شما به کاربران تکمیل می گردد.

جمع بندی بحث ساخت وب سایت

در مطالب فوق گام به گام شما را راهنمایی کردیم تا به یک طراحی سایت حرفه ای و یک طراحی سایت فروشگاهی ایده آل  برسید. ما در این پروسه بهش ما کمک خواهیم کرد تا بهترین اتفاق برای بیزنس شما بیافتد و در دنیای تجارت الکترونیک موفقیت های پی در پی کسب کنید.